آرمان دانش آموزی

موضوعات تخصصی علوم انسانی و اجتماعی

جمعه 27 مرداد‌ماه سال 1391 ساعت 03:59 ب.ظ

انتقاد عسگراولادی از تخریب هاشمی و ناطق‌نوری

فرارو- دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری بر رعایت اخلاق اسلامی در رقابت‌های سیاسی تاکید کرد.

حبیب الله عسگر اولادی، با اشاره به گفتمان سازی در کشور، اظهار داشت: گفتمان سازی در کشور و در هر مقطع از انتخابات باید بر اساس آهنگ امام و رهبری باشد.

وی تصریح کرد: گفتمان از درون اش باید برنامه بیرون بیاید، در غیر این‌صورت برای انتخابات مفید نیست.

به گزارش ایسنا، دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به نحوه رقابت در کشور گفت: رقابت دارای دو بخش منازعه و مناقشه است، در مناقشه در رقابت های انتخاباتی، هر کسی نقش خود را باید بگوید و این‌که گفتمان و برنامه اش چیست، اما در منازعه ، دو طرف رقابت می خواهند همدیگر را از بین ببرند.

وی افزود: در رقابت نباید آهنگ نزاع داشت و باید سعی کنیم با نقش رقیب برخورد نکنیم، ما حق نداریم بگوییم اصلاح طلبان نیرویی نیستند و یا طرفداران آنها افسردگی روانی دارند. ما معتقدیم اصلاح طلبانی که اسلام، نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی و خط امام و رهبری را قبول دارند به شرط تائید شورای نگهبان در درون مجموعه نظام هستند.

عسگر اولادی تصریح کرد: رقیب را نتوان حقیر و بیچاره شمرد.اگر ما رقیب را حقیر، بیچاره و دچار افسردگی معرفی کنیم، رقابت سالم را رعایت نکرده ایم.ما باید در انتخابات نقش خود که برنامه و گفتمان ما است را بگوییم و نقش رقیب را کمرنگ نکنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه برخی سخت گیری هایی راجع به آیت الله هاشمی رفسنجانی و آقای ناطق نوری می شود که اگر ما به وضعیت دنیای اسلام نگاه کنیم می بینیم که آنها چراغ برداشته و به دنبال افرادی مانند هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری می گردند و ما اگر در داخل کشور وحدت می خواهیم نباید احساساتی برخورد کنیم.

وی افزود: نباید اصلاح طلبان و یا اصولگرایانی که با ما هم سلیقه نیستند، را تخریب کنیم، بلکه باید اخلاق اسلامی را رعایت کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: شورای نگهبان زمانی که صلاحیت نامزدی را تائید کرد آن فرد از نامزد های انتخابات است و نباید او را تخریب کرد.

وی افزود: جبهه پایداری و جبهه ایستادگی اگر در انتخابات صلاحیت شان تائید شود و حتی اگر سلایق آنها با ما تفاوت داشته باشد توسط شورای نگهبان صالح تائید شده‌اند، اما ما باید به جانب کسانی در انتخابات حرکت کنیم که آهنگ ولایت را آزمایش داده اند و از امتحان ولایتپذیری و ولایتمداری سربلند بیرون آمده‌اند.

به فاصله تنها دو روز از سخنان مهم حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری در انتقاد از خرافه گرایی ها، ایرادات جناح های کشور و سخنان نامربوط درباره رهبری، عده ای مراسم سخنرانی علی اکبر ناطق نوری در شب بیست و سوم رمضامن در حرم رضوی را به هم ریختند.
براساس گزارش های منتشر شده این گروه عصبانی درمیانه های سخنرانی ناطق نوری  با شعارهای "مرگ بر ضد ولایت فقیه" و "مرگ بر خواص بی بصیرت" به اظهارات او واکنش نشان دادند. گفته می شود در آن مراسم گروه مذکور اقدام به  پرتاب بطری های آب در صحن مطهر امام رضا (ع) کردند.

در کنار این وضعیت فضای انتقاد از آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز همچنان پا برجاست. با خروج فائزه هاشمی از کشور این انتقادات  افزایش یافته است.